Dlaczego opadające powieki mogą wywoływać bóle głowy?

Wiele osób zastanawia się dlaczego zabieg blefaroplastyki jest wskazaniem medycznym do operacji. Nie zdają sobie sprawy, że opadająca powieka nie wiąże się tylko ze zmianą wyglądu oczu i twarzy, starszym i bardziej zmęczonym wyglądem, ale również może być związana z dolegliwościami bólowymi i utrudniającymi codziennie funkcjonowanie. Jakie są wskazania do zabiegu blefaroplastyki?

Opadająca powieka – przyczyna powstania

Do opadającej powieki dochodzi najczęściej w wyniku starzenia się skóry, kiedy to traci ona swoją elastyczność, prawidłowe napięcie i staje się wiotka. Starzenie się skóry dotyczy zarówno obszaru twarzy, szyi i dekoltu jak również pozostałych partii takich jak okolica powiek górnych czy okolica ciała. Z wiekiem dochodzi do zmniejszonej i spowolnionej produkcji kolagenu i elastyny, a to przyczynia się min. do powstania wiotkiej skóry. Jednak opadająca powieka może występować również u młodych osób i nastolatków, a jej przyczyną jest genetyczna budowa oka. Innymi przyczynami opadania powiek są uszkodzenia nerwów, choroba nowotworowa czy cukrzyca. 

Wskazania medyczne do zabiegu blefaroplastyki powiek górnych

Opadająca powieka lub powieki to nic innego jak nieprawidłowe ustawienie brzegu powiek. Może to prowadzić do częstych bólów głowy czy dolegliwości bólowych szyi i karku. Jest to związane z nieprawidłową pozycją głowy – nienaturalnym odchyleniem, czy uniesieniem brwi do góry w celu zwiększenia pola widzenia. Często również nadmiar skóry powoduje ograniczenie pola widzenia i osłabienie wzroku. Ze względu na wyżej wymienione czynniki opadające powieki są nie tylko wskazaniem estetycznym do zabiegu blefaroplastyki powiek górnych, ale również wskazaniem medycznym.

Zerknij na to:  Skaling – co to jest i na czym polega?

Czy zabieg blefaroplastyki to jedyne rozwiązanie?

Medycyna estetyczna jest bardzo rozwiniętym obszarem i na opadające powieki istnieje wiele rozwiązań m.in. takich jak lifting nićmi pdo, toksyna botulinowa czy zabieg brow lift. Natomiast blefaroplastyka jest to zabieg, który w najskuteczniejszy sposób redukuje problem opadających powiek na długie lata. Jego efekty utrzymują się kilka lub kilkanaście lat, a jest to związane z procesem starzenia się skóry. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *